Lietuvių liaudies šokiai

Žemiau rasite sąrašėlį populiaresnių ir smagesnių tradicinių lietuvių liaudies šokių šokamų šiandien. Dalis jų pasiskolinti iš svetur ar paplitę ir už Lietuvos ribų. Šie šokiai skiriasi nuo taip vadinamų tautinių šokių, kurie sukurti liaudies šokių pagrindu, stilizuoti ir dažniausiai skirti scenai.

Lietuvoje tradicinių liaudies šokių kultūra paplitusi gana plačiai. Vilniuje galima pasimokyti šokių ir sudalyvauti vakaronėje kas savaitę vykstančiuose atviruose Tradicinių šokių klubo renginiuose. Skirtingose vietose kartas nuo karto organizuojami naktišokiai, kur tradiciniai šokiai šokami iki pat ryto.

Tradiciniams liaudies šokiams dažniausiai pritariama armonika, bandonija, smuiku, būgeliu. Tačiau šiais laikais naudojami ir kiti instrumentai. Populiaru šokius rengti ir pagal įrašus. Čia rasite šokių žodžius, akordus, įrašus ir šokių pamokėles.

Jei žodžiuose ar akorduose randate klaidų ar netikslumų, ar turite natas, ar žinote neatpažintus atlikėjus – pasidalinkite laišku zemuogiupievele@gmail.com. Ačiū!

Keletas tradicinių šokių: