Požeminiai leidiniai*

Daumilo dainynėlis v.0.9.0
sudarė: Daumilas Ardickas

Advento-Kalėdų dainos su akordais
sudarė: Tomas Šiaulys

Advento-Kalėdų dainos
Vilniaus Valdorfo mokykla

Liaudies dainų rinkinėlis v. 2.0
sudarė: Tomas Šiaulys

Poezijos knygelė v. 1.1
sudarė: Tomas Šiaulys

Pasisveikinimai modernūs
Fermeris Dakota

*Požeminiai leidiniai – tai įvairios savadarbės knygelės, kurias žmonės savo spausdintuvais leidžia į pasaulį. Tai tam tikra liaudies kūryba, perduodama iš rankų į rankas. Požeminiai leidiniai neturi ISBN kodų, spausdinami dažniausiai ant A4 lapų ir pelenkus susegami krokodilu. Jų tiražų niekas neseka, o ir autoriai ne visuomet yra žinomi. Dažniausiai tai nedidelės apimties leidiniai glaudžiai talpinantys informaciją ir sukomponuoti taip, kad prireiktų kuo mažiau lapų.

Čia pateikiamos kompiuterinės versijos leidinių, skirtų būtent spausdintiDažniausiai susegimas perlenkus A4 per vidurį. Dalyje leidinių lape yra vienas puslapis ir puslapiai eina iš eilės, taigi galima spausdinti pasirinkus booklet formatą (su pvz. Foxit reader) ir perlenkti lapą pusiau. Kita dalis leidinių turi du puslapius viename lape, taigi lapus spausdinti reikėtų iš eilės abiejose A4 lapo pusėse gulščiai, taip spausdintas rezultatas bus toks pats, kaip ir booklet atveju. Kad perlenkus lapai laikytųsi verta juos susegti krokodilu, perverti siūlu ar suklijuoti. Viršeliui galima naudoti storesnį popierių, taip knygelė mažiau lamdysis.

Jei nori, čia galėtų būti ir tavo požeminis leidinys. O gal žinai kokią nors įdomią liaudies kūrybos knygelę, kurios čia nėra? Parašyk zemuogiupievele@gmail.com.